يکشنبه ٢٣ مرداد ١٤٠١
ميراث


جشنواره ها
معرفي جشنواره ماندگاران اصناف وبازار
جشنواره ماندگاران اصناف و بازار از سال 1389 به همت نهاد ها و مراکز فعال در زمينه بازار برگزار مي شود. هدف اين جشنواره معرفي برترين هاي اصناف و بازار است.
 ١٩:٤٥ - چهارشنبه ١٦ آذر ١٣٩٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
ابوالفضل اکرمی
بازار در تمدن اسلامي
دين مقدس اسلام, به عنوان يگانه مكتب رهايي بخش انسان, در تمام زمينه‌ها و از جمله مسائل اقتصادي, با ارائه فرامين منطبق بر فطرت انساني خود, راه سعادت دنيوي و اخروي بشر را نشان داده است. چنانكه تنها در ارتباط با مسائل تجارت و زندگي در بازار, از هيچ امري فروگذار ننموده و به كيفيتي عالي شيوه پيوند بين علم, اخلاق و تجارت را در اين مركز تجاري, يعني بازار, ارائه نموده است.
 ١٩:٤٧ - دوشنبه ١١ مهر ١٣٩٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادی از بازارهای قدیم
گفتاری از جناب اقای خاموشی
يادم هست در يكي از سمينارها در خدمت برادران عرض كردم بازار اسلامي بازاري است كه در موقع توزيع جنس بين مشتري و فروشنده دعوا بر سر اين است كه مشتري مي‌گويد: كپه جنس را سبك‌تر بگير براي من مستحب است و فروشنده مي‌گويد كپه جنس را سنگين‌تر مي‌گيرم كه براي من مستحب است، به به به چه بازاري در چنين بازار اگر موجود شد كه زمينه آن هست و مي‌تواند به وجود آيد آيا اين غائله‌ها برپاست؟ آدم بازاري بود كه در مغازه خود مي‌نشست و مشغول به قرآن خواندن بود مشتري كه مي‌آمد مي‌گفت من به اندازه درآمد امروزم جنس فروخته‌ام برو به آن مغازه روبه‌رو مراجعه كن
 ٠٩:١٢ - چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٠ - نظرات : ٠متن کامل >>