يکشنبه ١٢ تير ١٤٠١
تازه ها
سه خصلت را از كساني كه قرض ندهند مي گيرم
عقوبت هاي قرض ندادن به خدا
امام صادق(ع) از رسول خدا (ص) از خداوند سبحان، نقل كرده كه حضرت حق فرموده: من دنيا را در ميان بندگانم وام قرار دادم. پس هر كس به من از دنيا قرض‏ بدهد (يعنى از عوايد دنيا به من قرض بدهد) براى هر درهم و يا دينار آن قرض، ده برابر تا هفتصد برابر مى‏دهم. اگر كسى از بندگانم از مال دنيا به من قرض ندهد، من از او به زور سه خصلتى را كه به وى داده بودم مى‏گيرم كه اگر يكى از آن سه خصلت را به ملائكه‏ام مى‏دادم، بوسيله آن از من راضى مى‏شدند. امام صادق سه خصلت مزبور را صبر بر مصيبت، رحمت خدا و هدايت دانستند به نظر مي رسد كه مراد از قرض به خدا در اين حديث صدقه دادن و دستگيري از فقرا باشد.
 ٠٨:٥٠ - دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
دستور العمل های سبک زندگی مرحوم دولابی
رابطه کار نیک، عبادت، معرفت و ملکات فاضله
با تکرار کردن کارهای خوب، عادت حاصل می شود. بعد عادت به عبادت منجر می شود. عبادت هم معرفت ایجاد می کند. بعد ملکات فاضله در فرد به وجود می آید و نهایتا به ولایت منجر می شود.
 ٠٦:١٤ - دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
رابطه درآمد کشورها با رضایت مردم از زندگی
کاهش خوشبختی با افزایش ثروت
یک گروه از محققان با بررسی پرسش نقش توسعه اقتصادی در احساس خوشبختی و رضایت از زندگی در نهایت اعلام کردند که ثروت می تواند خوشبختی به همراه داشته باشد اما این شرایط تنها زمانی عملی است که درآمد فرد بیشتر از 36 هزار دلار در سال باشد.به گزارش خبرگزاری مهر، اقتصاددانها با بررسی این پرسش که آیا توسعه اقتصادی توان خرید خوشبختی را دارد یا خیر به این نتیجه رسیده است که رضایت از زندگی درمیان افرای که در ثروتمندترین کشورها زندگی می کنند کاهش یافته است.
 ٠٥:١٦ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
این 5 کار را در کاسبی انجام ندهید
داستان عاقبت كم فروشي در بازار كساد دنيا
معيار انصاف در كسب و كار اعلام هزينه ها در نماز جمعه