سه شنبه ٠١ مهر ١٣٩٣
اخبار


چكيده مقالات همايش اخلاق و اقتصاد منتشر شد
علاقمندان مي‌توانند از طريق لينك ذيل چكيده اين مقالات را در سايت همايش ملي اخلاق و اقتصاد اسلامي مشاهده نمايند
 ٠٨:١٢ - دوشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٣ - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
گزارش مقالات ارائه شده و میزگردهای همایش اخلاق و اقتصاد اسلامی
گزارشی محتوایی از همایش ملی اخلاق و اقتصاد اسلامی همراه با تصویر
همایش ملی اخلاق و اقتصاد اسلامی در تاریخ 28 آذر 1392 توسط انجمن اقتصاد اسلامی با مشارکت بیش از 20 مرکز علمی حوزوی و دانشگاهی در سالن همایش های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در شهر مقدس قم برگزار شد. در ادامه گزارشی کوتاه از مقالات ارائه شده در این همایش و همچنین دو میزگرد علمی و سایر رویدادهای آن ارائه می شود.
 ٠٦:٣٠ - سه شنبه ٣ دی ١٣٩٢ - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
برنامه هاي همايش ملي اخلاق و اقتصاد اسلامي
با استعانت از الطاف الهي و توجهات خاصه حضرت وليعصر، همايش ملي اخلاق و اقتصاد اسلامي در تاريخ 28 آذر 1392 در شهر مقدس قم و در سالن همايش هاي موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره) برگزار مي شود. در كنار برگزاري اين رويداد علمي از جايزه اقتصاد اسلامي شهيد صدر(ره) نيز رونمايي مي شود. همچنين دو نمايشگاه شهيد صدر پدر اقتصاد اسلامي و نمايشگاه اخلاق كسب و كار اسلامي در محل برگزاري همايش داير مي شود.
 ٠٨:٥٨ - چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٢ - نظرات : ١ادامه مطلب >>
مصاحبه با ايت الله سيد كاظم حائري
شهيد محمد باقر صدر از نگاه ايه الله حائري
وی هنگامی که مدرس بنامی بود در سختی زندگی می گرد. در آن هوای گرم نجف در منزل وسیله خنک کننده ای نداشت. محل درس ما هم که مقبره آل یاسین بود وسیله خنک کننده ای نداشت. آن زمان معمول حوزه نجف بود که تابستانها هم درسها تعطیل نمی شد.
 ١٩:٠٧ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٢ - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
معرفي كتاب در زمينه رابطه اقتصاد و فلسفه اخلاق
اقتصاد به مثابه فلسفه اخلاق کاربردی
این کتاب، کتاب درسی خوش­نوشتاری است که به منظور پیشرفت دانشجویان دوره لیسانس و یا دانشجویان مقاطع بالاتر اقتصاد که بسیاری از آن­ها تا حد زیاد و تأسف­باری نسبت به مشکلات اخلاقی ذاتی تحلیل اقتصادی سنتی ناآگاه هستند تهیه شده است. این کتاب را می­توان با تحلیل اقتصادی، فلسفه اخلاق و سیاست عمومی[۱] (۲۰۰۶) دانیل ام.هاسمن و مایکل اس. مک­فرسون و اقتصاد، فلسفه اخلاق و بازار: معرفی و کاربرد[۲] (۲۰۰۷) جان جی.گرافلند مقایسه کرد. مطالعه این کتاب مستلزم داشتن دانش کافی در زمینه اقتصاد و فلسفه اخلاق است (به نظر نمی­رسد این کتاب به هر یک از این دو زمینه نسبت به دیگری اولویت داده باشد). نویسنده این کتاب استاد بازنشسته کالج بالیول آکسفورد و استاد افتخاری اقتصاد دانشگاه کالج لندن است. این کتاب با توجه به واحدی که در دانشگاه کالج لندن در سال سوم تدریس می­شده پدید آمده است.
 ٢٠:٠١ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٢ - نظرات : ٠ادامه مطلب >>

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>